kontakt
ulubione
startowa
Odmiany gry Sudoku

KILLER SUDOKU

Na początku nie mamy żadnej cyfry w diagramie. Ale mamy obszary i sumy cyfr występujących w tych obszarach. Reszta zasad taka sama: w każdym rzędzie, każdej kolumnie i każdym mniejszym kwadracie muszą być cyfry od 1 do 9. Na początku wpisujemy pewniaki, a więc pojedyncze komórki (suma w nich odpowiada cyfrze, która tam występuje). Teraz w każdym obszarze wpisujemy te kombinacje, które mogą składać się na podaną sumę. Możemy wykreślić te, które są nie możliwe po uwzględnieniu wpisanych już cyfr. Dla przykładu: jeżeli jakiś obszar pokrywa się w części z jakimś wierszem (kolumną) to możemy wykreślić kombinację zawierającą cyfrę występującą już w tym wierszu (kolumnie).

 

SUDOKU X

Pod tą tajemniczą nazwą kryje się nowy rodzaj diagramu. Tutaj cyfry (ich ilość zależy od wielkości diagramu) nie dość, że muszą występować tylko raz w każdej kolumnie, rzędzie i mniejszym kwadracie, ale również na dwóch głównych przekątnych.

 

SUDOKU SAMURAI

Sudoku samurai składa się z pięciu kwadratów połączonych ze sobą w kształcie litery X. Samurai jako trudniejsza odmiana Sudoku, ma swoich zagorzałych zwolenników. Pięć połączonych diagramów to przecież 5 razy więcej zabawy

 

IRREGULAR SUDOKU

W "Irregular Sudoku", boksy przybierają różne kształty.

 

SUDOKU NET

Należy wypełnić diagram cyframi od 1 do9. Każda cyfra występuje tą samą ilość razy. Sąsiadujące cyfry nie mogą być takie same lub następujące po sobie.

 

DEMARCATED SUDOKU

Każdy rząd oraz kolumna zawiera cyfry od 1 do 7. W niektórych komórkach znajdują się "drogowskazy". Cyfra w drogowskazie znajduję się w kierunku przez niego pokazywanym ale przed kolejnym drogowskazem